Lecznicze kwiaty doniczkowe

Lecznicze kwiaty doniczkowe
Jaka korzyść płynie z posiadania kwiatów w domu?

Kwiaty w domu to na pewno ozdoba i dekoracja dla naszych pomieszczeń. Korzyścią stają się także zapachy wydzielają przez kwiaty lecz trzeba pamiętać, że rośliny pachnące zbyt mocno (jaśmin, bez, lilie) mogą przyczyniać się do występowania bólów głowy.

Zatem, co jeszcze zyskujemy, hodując rośliny doniczkowe?

Zdrowie. Tak właśnie – niektóre gatunki kwiatów wspomagają nasze zdrowie oraz poprawiają samopoczucie! A oto lista roślin, które warto hodować w domach:

  1. Drzewko cytrynowe, asparagus, geranium, bluszcz - dzięki zawartym fitoncydom („roślinnym antybiotykom”) niszczą bakterie i grzyby w pomieszczeniach. Ponadto zawierają dużo olejków eterycznych, które oczyszczają i odświeżają powietrze.
  2. Mirt - wskazany dla osób z problemami dróg oddechowych. Również działa bakteriobójczo i oczyszczająco.
  3. Lawenda – umieszczona w sypialni polecana jest dla osób z problemami zasypiania i wysypiania się. Działa kojąco.
  4. Palma, zielistka, dracena, paproć – rośliny te należy hodować w pomieszczeniach z telewizorem, komputerem, kinem domowym. Wszystkie urządzenia elektroniczne „zabierają” z powietrza jony, które są nam niezbędne do oddychania. Zasadzenie wymienionych kwiatów powoduje cyrkulację jonów i utrzymanie odpowiedniego ich poziomu, a także oczyszczanie powietrza z tzw. elektrosmogu będącego wynikiem emisji pól elektromagnetycznych.